Pianka natryskowa, czy wełna mineralna ?

Wybierz optymalną izolację termiczną

Wełna mineralna i inne tradycyjne metody izolacji termicznej powoli odchodzą w przeszłość i przestają się opłacać - rachunki rosną, a efektywność z czasem maleje...

Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania nawet do 50%(!), zależy Ci na nowoczesnej, efektywnej i całkowicie bezpiecznej dla zdrowia Twojej rodziny izolacji termicznej domu, to wybierz piankę natryskową.

 

Pianka poliuretanowa vs izolacja tradycyjna - za i przeciw

Oszczędności, czyli efektywność energetyczna

 • Izolacja termiczna domu pianką poliuretanową (nazywaną także pianką natryskową lub pianką PUR) obniżają zużycie energii aż o 30% w porównaniu z tradycyjnymi metodami. (Wyniki testów przeprowadzonych w USA)

 • Oznacza to zdecydowanie mniejsze rachunki za ogrzewanie oraz, że po trzech-czterech latach koszty inwestycji w ocieplenie domu pianką PUR zwrócą się w postaci konkretnych oszczędności.

Skuteczność, czyli przenikanie zimna

 • Pianka natryskowa tworzy jednolitą warstwę izolacyjną idealnie wypełniając wszystkie szczeliny i wnęki dachu/ścian (niezależnie od kształtu, kąt nachylenia i nieregularności powierzchni) nie pozostawiając, tzw. mostków termicznych.

 • Pianka PUR dociera do trudno dostępnych pęknięć i zakamarków, których skuteczne zaizolaowanie tradycyjnymi metodami jest bardzo trudne. Tradycyjne materiały nie przylegają dokładnie do dachu skośnego, co sprawia, że rzeczywisty opór cieplny przegrody może spaść nawet o 20%.

To jednak nie wszystko...

 • Właściwości termiczne pianki natryskowej w praktyce zapewniają większą skuteczność, niż deklaruje producent, podczas gdy efektywność izolacji przygrody wykonanej z tradycyjnch materiałów jest niższa od oficjalnej. Dlaczego? Deklarowane parametry tradycyjnej izolacji nie uwzględniają niewystarczającego poziomu dopasowania izolacji do kształtu i powierzchni przegrody wynikającego najcześciej z błędów wykonawczych.

 • Pianka poliuretanowa utrzymuje przez wiele lat wysokie parametry izolacyjne. Jest to jedyny materiał izolacyjny dla którego podaje się tzw. lambdę starzeniową. To znaczy określa się jakie właściwości izolacyjne będzie miała po 25 latach od natrysku. Przez pierwsze 25 lat utzrymuje parametry wyższe od deklarowanych w lambdzie starzeniowej.

 

Poziom wilgoci i zdrowie Rodziny

 • Ocieplenie pianką poliuretanową uniemożliwiają jakąkolwiek akumulację wilgoci, dzięki czemu w domu jest ZAWSZE sucho i komfortowo. Brak wilgoci uniemożliwia powstawanie grzybów, pleśni i rozwój bakterii, dlatego Domownicy nie są narażeni na szkodliwe działanie toksyn.

 • Przegody dachów skośnych ocieplone innymi materiałami izolacyjnymi zwykle (z powodu błędów wykonawczych) nie tworzą wystarczającej bariery dla brudu i wilgoci, a w konsekwencji dla rozwoju grzybów, pleśni i bakterii.

 • Dlaczego tak się dzieje? Pianka PUR tworzy szczelną barierę dla wilgoci, absorbuje ją i w krótkim czasie oddaje na zewnątrz.

 

Zimą - ciepło, latem - chłodno

 • Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową spełnia funkcję dodatkowej klimatyzacji w miesiącach letnich. Izolacja termiczna położona jest powyżej attyki, która latem pozostaje chłodniejsza o 40%, co przekłada się na niższą temperaturę w części mieszkalnej, a tym samym większy komfort Domowników.

.

Szybkość instalacji izolacji termicznej - jak długo to trwa?

 • Ocieplenie domu pianą poliuretanową jest skuteczną i jednocześnie najszybszą metodą izolacji termicznej. Pianka PUR po implementacji na powierzchnię domu twardnieje już po kilku sekundach, dzięki czemu izolacja domu jednorodzinnego trwa zaledwie 1 lub 2 dni oraz znacznie skraca czas remontu w stosunku do tradycyjnych technik izolacyjnych.

Czy tradycyjnymi metodami można wykonać dobrą izolację?

 • Naszym zdaniem - Tak. 
 • Ale jesteśmy przekonani, że ocieplenie poddasza pianką będzie tańsze, trwalsze i skuteczniejsze. Właśnie dlatego, że jesteśmy o tym przekonani proponujemy piankę. 

Koniecznie dowiedz się dlaczego pianka spełni wszystkie Twoje oczekiwania!


 

Skontaktuj się z nami już dziś, zadzwoń: +48 888 555 755
Napisz biuro@skuteczne-ocieplenie.pl Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego