Pianka natryskowa, czy wełna mineralna ?

Wybierz optymalną izolację termiczną

Wełna mineralna i inne tradycyjne metody izolacji termicznej powoli odchodzą w przeszłość i przestają się opłacać - rachunki rosną, a efektywność z czasem maleje...

Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania nawet do 50%(!), zależy Ci na nowoczesnej, efektywnej i całkowicie bezpiecznej dla zdrowia Twojej rodziny izolacji termicznej domu, to wybierz piankę natryskową.

 

Pianka poliuretanowa, a wełna mineralna - za i przeciw

Oszczędności, czyli efektywność energetyczna

 • Izolacja termiczna domu pianką poliuretanową (nazywaną także pianką natryskową lub pianką PUR) obniżają zużycie energii aż o 40% w porównaniu z wełną lub innymi tradycyjnymi metodami. (Wyniki testów przeprowadzonych w USA)

 • Oznacza to zdecydowanie mniejsze rachunki za ogrzewanie oraz, że po trzech-czterech latach koszty inwestycji w ocieplenie domu pianką PUR zwrócą się w postaci konkretnych oszczędności.

Skuteczność, czyli przenikanie zimna

 • Pianka natryskowa w przeciwieństwie do wełny tworzy jednolitą warstwę izolacyjną idealnie wypełniając wszystkie szczeliny i wnęki dachu/ścian (niezależnie od kształtu, kąt nachylenia i nieregularności powierzchni) nie pozostawiając, tzw. mostków termicznych.

 • Pianka PUR dociera do trudno dostępnych pęknięć i zakamarków, których wełna i tradycyjne metody nie izolują wystarczająco skutecznie. Tradycyjne metody nie przylegają dokładnie do ścian/dachu, co sprawia, że opór cieplny może spaść nawet o 20%.

To jednak nie wszystko...

 • Właściwości termiczne pianki natryskowej w praktyce zapewniają większą skuteczność, niż deklaruje producent, podczas gdy efektywność izolacji tradycyjnej jest niższa od oficjalnej. Dlaczego? Producenci wełny nie uwzględniają ubytków ciepła wynikającego z niewystarczającego poziomu dopasowania izolacji do powierzchni domu.

 • Piankapoliuretanowa w przeciwieństwie do wełny utrzymuje przez wiele lat jednakowe (wysokie) parametry izolacyjne.

 

Poziom wilgoci i zdrowie Rodziny

 • Ocieplenie pianką poliuretanową uniemożliwiają jakąkolwiek akumulację wilgoci, dzięki czemu w domu jest ZAWSZE sucho i komfortowo. Brak wilgoci uniemożliwia powstawanie grzybów, pleśni i rozwój bakterii, dlatego Domownicy nie są narażeni na szkodliwe działanie toksyn.

 • Tymczasem wełna i inne tradycyjne metody nie tworzą wystarczającej bariery dla brudu i wilgoci, a w konsekwencji dla rozwoju grzybów, pleśni i bakterii.

 • Dlaczego tak się dzieje? Pianka PUR tworzy szczelną barierę dla wilgoci, absorbuje ją i w krótkim czasie oddaje na zewnątrz, podczas gdy wełna wtłacza szkodliwe substancje do wnętrza domu.

 

Zimą - ciepło, latem - chłodno

 • Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową spełnia funkcję dodatkowej klimatyzacji w miesiącach letnich. Izolacja termiczna położona jest powyżej attyki, która latem pozostaje chłodniejsza o 40%, co przekłada się na niższą temperaturę w części mieszkalnej, a tym samym większy komfort Domowników.

 • W przypadku wełny/tradycyjnych metod ciepło nagromadzone w attyce przenika do pomieszczeń mieszkalnych, w których zaczyna panować upał nie do zniesienia.

.

Szybkość instalacji izolacji termicznej - jak długo to trwa?

 • Ocieplenie domu pianą poliuretanową jest skuteczną i jednocześnie najszybszą metodą izolacji termicznej.Pianka PUR po implementacji na powierzchnię domu twardnieje już po kilku sekundach, dzięki czemu izolacja domu jednorodzinnego trwa zaledwie 1 lub 2 dni oraz znacznie skraca czas remontu w stosunku do tradycyjnych technik izolacyjnych.

Koniecznie dowiedz się dlaczego pianka spełni wszystkie Twoje oczekiwania!


 

Skontaktuj się z nami już dziś, zadzwoń: +48 888 555 755
Napisz biuro@skuteczne-ocieplenie.pl Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego